Fotobudka na weselu – tak czy nie?

Zapewne wiele z Młodych Par stawało przed dylematem, czy zamówić Fotobudkę lub Fotolustro na swoją uroczystość weselną, czy zrezygnować z tej atrakcji sugerując się opiniami że fotobudka odciągnie gości od zabawy a parkiet będzie pusty ponieważ wszyscy będą chcieli zrobić sobie zdjęcie. Dlatego postanowiłam rozprawić się z kilkoma mitami na temat fotobudki na weselu. Lecz zanim to zrobię, mała historia z “życia wzięta”.

“Podchodzi do rozstawionej fotobudki starsze małżeństwo, na oko 75 lat. Rozglądają się nerwowo wśród młodszych gości weselnych, czując się niepewnie wśród gromadki młodszych o wiele lat osób. Pani trzyma Pana pod ramię, jednocześnie spoglądając na innych, robiących zdjęcia i po chwili wychodzących z wydrukiem w ręku. Widać że są zainteresowani, ale krępują się skorzystać z atrakcji. Widząc zakłopotanie zapraszam Państwa do środka, pomagam i pokazuję jak zrobić zdjęcia. Ustawiam zarówno wydruki w formie pasków, ale także pojedyncze, duże zdjęcia. Pani podchodzi do mnie i ściszonym głosem mówi: “Zabierze pani mojego starego, bo ja sesje chce sama zrobić” – mówi do mnie szeptem i porozumiewawczo mruga okiem z uśmiechem. Udaje mi się zagadać jej partnera mówiąc że każda wyjątkowa kobieta ma prawo do indywidualnego zdjęcia. Pomagałam Pani robić zdjęcia – z wężem boa, kapeluszem, z plikiem pieniędzy, z piórami we włosach…. jakieś 20 zdjęć naprawdę pięknej kobiety. Po całej “sesji” podeszła do mnie z mężem, który trzymając plik wydrukowanych fotografii mówi do mnie: “Pani, ale ja mam piękną tą kobietę!!!”

Tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w stanie założyć, że fotobudka nie sprawdzi się na weselu. Spróbuję wyjaśnić i odczarować 5 najczęstszych mitów odnośnie fotobudki:

MIT 1. Mam fotografa – fotobudka mi niepotrzebna

Należy pamiętać że fotograf na weselu dba o to, byście Państwo mieli reportaż ze ślubu. Zdjęcia są wyselekcjonowane, wybrane i obrobione w programach graficznych. Z reguły otrzymują Państwo zdjęcia dopiero po weselu, czasem kilka tygodni na nie czekacie. Z fotobudki natomiast zdjęcia otrzymuje się do ręki, są spontaniczne, pełne barw i kolorów, a osoby do zdjęcia przebierają się i stroją śmieszne miny. To także świetna atrakcja dla młodszych gości na weselu, którzy wręcz kolekcjonują swoje żarty i wygłupy uwiecznione na obrazkach. Fotobudka nigdy nie będzie konkurowała z fotografem, to atrakcja która pozwala zachować z Państwa uroczystości.

MIT 2. Fotobudka odciąga gości z parkietu

Czas pracy fotobudki to głównie godziny pomiędzy 18.00 a 24.00, w każdym razie my takie preferujemy. Jest to czas kiedy tak naprawdę po obiedzie wszyscy zaczynają się rozluźniać, spotykają się z rodziną, są rozmowy, wspólne wspominanie przeszłości. Parkiet w tym czasie zapełnia się powoli, a okazuje się ze fotobudka jest okazją by …. zrobić sobie zdjęcie z niewidzianym od wielu lat kuzynem czy ciocią. W każdym razie fotobudka nigdy nie będzie konkurencją dla parkietu, ponieważ goście robią najczęściej zdjęcia w przerwie od tańca albo w momencie gdy piosenka wykonywana na sali nie jest w ich guście. Nasza fotobudka często stoi na samym parkiecie lub w pobliżu miejsca do tańczenia, dzięki czemu nie raz zdarzyło się że podczas tańca para “wpadała” do fotobudki na szybkie zdjęcie, traktując ją jako jeden z elementów zabawy.

MIT 3. Zdjęcia wykonane przez fotobudkę są niewyraźne, złej jakości

Niewyraźne, mało ostre zdjęcia wynikają po prostu ze słabej jakości sprzętu jaki wynajmuje Państwu usługodawca. Na rynku można spotkać fotobudki, gdzie zamiast zamontowanego aparatu typu “lustrzanka”, gdzie automatycznie obiektyw dostosowuje ostrość do osób robiących zdjęcie, a zdjęcia wykonywane są w wysokiej rozdzielczości i z odpowiednio ustawioną przesłoną i oświetleniem, zamontowana jest niskiej jakości kamerka internetowa, przez którą nie ma możliwości uzyskania dobrej jakości zdjęcia. Ponadto ważne jest jaka drukarka została w urządzeniu zamontowana – zwykła, atramentowa drukarka nie dość że spowalnia proces wydruku, to jeszcze zdjęcia z niej uzyskane są marnej jakości. Zamawiając fotobudkę nie bójmy się zapytać w jakie urządzenia jest ona wyposażona, a nawet poprosić o wysłanie próbki wydruków przed podjęciem ostatecznej decyzji.

MIT 4. Goście krępować się będą robić zdjęcia.

Z czystym sumieniem, mając na koncie tak wiele różnych imprez począwszy od wesel, urodzin czy imprez plenerowych lub firmowych, z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że nigdy nie spotkałam się ze skrępowanymi gośćmi. Ale warto wziąć pod uwagę, ze fotobudka powinna budować pewien nastrój i aurę tajemniczości oraz intymności. Dlatego nasza fotobudka wyposażona jest w fotokabinę LED, która pozwala tym bardziej nieśmiałym poczuć się “odważniej” i nie czuć się skrępowanym. Na rynku funkcjonują usługodawcy fotobudek oferujący tylko kolorowe tła, my także je mamy ale tylko i wyłącznie korzystamy z nich wtedy, gdy nie mamy miejsca na kabinę. Zresztą, podświetlana wieloma kolorami kabina LED pięknie prezentuje się na sali weselnej, co zawsze wzbudza zachwyt wielu gości.

MIT 5. Obsługa fotobudki jest trudna i nie wszyscy sobie poradzą

Fotobudka to nie tylko urządzenie. Kto wie czy nie najważniejszym elementem usługi jest odpowiedni animator, którego zadaniem będzie nie tylko szybko i sprawnie rozłożyć i przygotować sprzęt, ale zachęcać gości do aktywnego uczestnictwa w atrakcji. To animator pokazuje jak obsługiwać urządzenia, dba by gadżety były estetycznie rozłożone, pomaga najmłodszym uczestnikom korzystać z atrakcji. Animator to także osoba która w taki sposób ustawia urządzenie, by zdjęcia były najlepszej jakości a goście zadowoleni z usługi. Jednocześnie osoba ta musi się cechować wysoką kulturą osobistą, dbać o szczegóły i zawsze służyć pomocą gościom. Animator fotobudki współpracuje ponadto z DJ lub orkiestrą, by goście weselni byli na bieżąco do kiedy mogą korzystać z fotobudki a także by byli zachęcani do skorzystania z niej przez prowadzącego wesele.

Mam nadzieję ze choć trochę wyjaśniłam Państwu w jaki sposób funkcjonuje fotobudka. Mysle, że obalenie tych najpopularniejszych mitów pomoże Państwu w wyborze odpowiedniej oferty. Pozdrawiam serdecznie. KD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *