O nas

Dlaczego Warsztat Kreatywności ?

W natłoku ogłoszeń i reklam bardzo trudno zorientować się kto jest najlepszy i kto oferuje najkorzystniejszą ofertę. Ogłaszają się osoby prywatne, z niewielkim doświadczeniem, pracujące „na czarno”. O ile dzięki temu można wynegocjować niską cenę, o tyle często są to osoby bez szkoleń i certyfikatów i nie posiadające przynajmniej podstaw udzielania pierwszej pomocy która jest niezbędna w pracy z najmłodszymi dziećmi! Certyfikat to nie tylko „papierek”, to także poświadczenie, że animator ma odpowiednią wiedzę w doborze zabaw do wieku dzieci i nie narazi ich na niebezpieczeństwo. Umowa z profesjonalistą to także gwarancja, że Państwa dziecko korzystać będzie z certyfikowanych zabawek i środków chemicznych, co w przypadku np. najtańszych chińskich farb do twarzy skończyć się może poważnymi zmianami skórnymi.

Czy wynajęcie animatora jest drogie?

Zależy co rozumiemy pod pojęciem „drogie”. Na koszt animacji składa się dojazd, zakup środków chemicznych do baniek mydlanych, balonów, dowiezienie sprzętu, namiotu dmuchanego, zabawek, farb do twarzy. Państwo ze swojej strony gwarantują tylko miejsce i dostęp do gniazdka elektrycznego (choć mamy nagłośnienie akumulatorowe więc nie zawsze konieczne). No i najmniej lubiany koszt – podatek. My także go płacimy a działalność prowadzimy legalnie. Animacje zawsze dostosujemy do liczby i wieku dzieci a ich cena nie ulegnie zmianie. My także nie próbujemy wmówić że im więcej godzin animacji tym lepiej. Z doświadczenia wiemy, że intensywna 2-3 godzinna zabawa jest atrakcyjniejsza, niż 4 godziny zabaw, gdzie dzieci ziewają i wykazują znudzenie. Ponadto nam zależy na zabawie dla całej rodziny, aby integrować pokolenia.

Kim jest Pani animator?

Warsztat Kreatywności to dzieło Kasi Dubickiej. Osoby, która już w wieku 16 lat zaczęła działać w wolontariacie i organizować imprezy dla dzieci. Zanim zaczęła zdobywać certyfikaty, miała już doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzicami. Później podjęła pracę jako instruktor zajęciowy w Ośrodku Kultury i Sportu współorganizując z Ośrodkiem Dni Dziecka, Dożynki, festyny i Majówki. Praca w kulturze to nie tylko zdobywanie doświadczenia i certyfikatów. W międzyczasie pracowała na świetlicach socjoterapeutycznych, salach zabaw, zaczęła i kontynuuje współpracę ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie organizując warsztaty dla dzieci i młodzieży także starszej, które to cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie i dokonania (organizowała Wystawy Twórców Nieprofesjonalnych, współpracę z lokalnymi artystami, została powierzona jej funkcja trenera w powstającym w Goleniowie największym w Polsce Zakładzie Aktywności Zawodowej, gdzie poprzez organizację warsztatów i animacji przygotowuje osoby dorosłe do wejścia na rynek pracy.

I na tym może zakończmy, ponieważ trzeba by było jeszcze ująć pracę w szkole specjalnej gdzie animowała dzieci niepełnosprawne, pracę jako rehabilitant i terapeuta zajęciowy w domu opieki osób starszych.  A to wszystko mając 20 i parę lat… J

Skąd nazwa Warsztat Kreatywności?

My nie jesteśmy odtwórczy. Jesteśmy Kreatywni, jesteśmy zespołem skupionym wokół wysokich wymagań Kasi Dubickiej która swoim nazwiskiem firmuje firmę. Dzieci traktujemy podmiotowo i ich uśmiech jest dla nas najważniejszy, także uśmiech tych trochę starszych dzieci…

Dlaczego powstała firma?

Firma powstałą z rosnącego zainteresowania działalnością Katarzyny Dubickiej. Strojenie kościołów i sal, zamówienia na animacje i warsztaty, organizacja urodzin i dziesiątki zadowolonych osób spowodowało, że to co dotychczas było hobby stało się dodatkowym sposobem na życie i pozwala realizować pasje.

Warsztat Kreatywności to warsztat i doświadczenie pasjonatów.